Serdecznie gratulujemy Dominikowi Dziurzyńskiemu zajęcia II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym " Każdy może zostać artystą - Wiosna" zorganizowanym przez Przedszkole nr 1 z oddziałami integracyjnymi w Mysłowicach.

165644301003516564430100531656443010063

 

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w przedszkolu

24 czerwca 2022 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego również przez przedszkolaków. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań z niektórymi wychowankami. Najstarsi przedszkolacy uczestniczyli w szkolnej uroczystości obserwując innych szkolniaków do których grona dołączą we wrześniu.
Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy wręczone przez swoich wychowawców oraz nagrody – niespodzianki zakupione przez Rodziców.
Życzymy, by wakacje były czasem zasłużonego i bezpiecznego wypoczynku. Pragniemy pogratulować dzieciom osiągniętych sukcesów i serdecznie podziękować wspaniałym Rodzicom za zaangażowanie i serce włożone we współpracę z przedszkolem.

Zdjęcia Jeżyki...

Zdjęcia Szaraczki...

bajecznaNasza grupa Szaraczki wzięła udział w kolejnej edycji projektu czytelniczego „Bajeczna Księga”, którego ambasadorką jest Pani Ewa Stadtmüller, autorka książek dla dzieci. Projekt realizowano w terminie od 13 września 2021 r. do 3 czerwca 2022 r.

Celem projektu jest promowanie czytelnictwa wśród przedszkolaków, stworzenie okazji do twórczej ekspresji językowej i plastycznej oraz angażowanie rodziców do współpracy z przedszkolem, w ramach wspierania rozwoju dzieci. Szaraczki po odczytaniu początku historii „O Zajączku Beniu i jego przyjaciołach”, wyrażały chęć na stworzenie dalszej części opowiadania. Pierwszego dnia pierwsze chętne dziecko zabrało „Księgę” do domu i wraz z rodzicami dopisali, dorysowali kolejną interesującą i zaskakującą historię. Ksiażka krążyła od domu do domu gdzie powstawały kolejne przygody zajączka Benia, który jest świetnym sportowcem trenującym, by wziąć udział w zawodach w berka kicanego. Niestety w przeddzień zawodów okazuje się, że Benio zaraził się od swojego dziadka chorobą o przedziwnej nazwie - truskawiec zajęczy. Czasu jest mało, a zawody tuż tuż...  Czy Beniowi uda się znaleźć sposób, by szybko pokonać chorobę, wziąć udział w zawodach i zdobyć upragniony medal? Wszystko zależało od pomysłowości i kreatywności przedszkolaków oraz ich rodziców, którzy fantastycznie wspierali swoje pociechy w twórczej pracy. 

Projekt bardzo spodobał się nie tylko dzieciom, ale również rodzicom. Dzięki tak owocnej współpracy i zaangażowaniu, powstała nam cudowna i magiczna księga, którą mogą Państwo oglądać w wersji elektronicznej.

Księga w wersji elektronicznej

Certyfikat

22 czerwca nasze przedszkole odwiedził sam pan listonosz – tato Michała, Pan Krzysztof. Dzięki jego życzliwości  i pracowników poczty, dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy listonosza, obowiązkami i trudnościami, z jakimi boryka się na co dzień (dowiedzieliśmy się, że niestety w wykonywaniu tego zawodu przeszkadzają panom listonoszom psy, które często warczą, gryzą i są niebezpieczne). Dzieci mogły obejrzeć jak wygląda mundur pocztowca (już niestety rzadko używany) oraz logo poczty. Dowiedzieliśmy się też, jaką drogę pokonuje przesyłka od nadawcy do adresata, a także, czym te listy podróżują. Najsympatyczniejsze było chowanie się w worku na listy listonosza i ważenie, którego dokonywał pracownik poczty. Szczególne zainteresowanie przedszkolaków wzbudziły atrybuty listonosza: czapka i torba, której zawartość została ujawniona, a w niej listownik, duży portfel. Rozmowa z gościem uświadomiła dzieciom znaczenie znajomości swojego imienia i nazwiska, a także własnego adresu zamieszkania. Dzieci miały możliwość przyklejenia znaczków i przybicia pieczątki na otrzymane koperty. Na koniec pan listonosz usłyszał głośne „dzię-ku-je-my”. Tradycyjnie wręczyliśmy także pamiątkowy dyplom - podziękowanie a Pan listonosz obdarował nas  słodkościami. Wizyta ta z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci. Dziękujemy za poświęcony nam czas.

Zdjęcia...

 

 

We środę u Szaraczków odbyło sie spotkanie z Panią Ewą - SZKOLNĄ HIGIENISTKĄ. Pani Ewa najpierw przeczytała wiersz o zdrowiu a potem opowiedziała dzieciom jak należy dbać o higienę jamy ustnej, ciała, rąk. W jaki sposób odżywianie wpływa na rozwój dzieci. Pani higienistka wspomniała również o bezpiecznych zachowaniach podczas wakacji. Serdecznie dziękujemy za cenne wskazówki, które na pewno wykorzystamy.

IMG 20220622 1626451Od października do czerwca 2022 przedszkolaki z grupy Krasnoludków i Jeżyków wzięły udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Terapia ręki dla każdego”. Głównymi celami zajęć podczas realizacji projektu „Terapii ręki dla każdego” było usprawnianie i wspomaganie dzieci w osiągnięciu optymalnego poziomu w zakresie samoobsługi, zabawy, doskonalenie umiejętności szkolnych przygotowujących do dalszej edukacji, w tym sprawności motorycznej, manualnej i grafomotoryki poprzez usprawnianie funkcji percepcyjno – motorycznych. Tematyka zajęć:

1. Sprawność fizyczna, stabilizacja posturalna i stabilizacja kończyny górnej

2. Równowaga i schemat ciała

3. Przekraczanie linii środka. Napięcie mięśniowe

4. Percepcja wzrokowa

5. Koordynacja wzrokowo-ruchowa

6. Percepcja czuciowa – zmysł dotyku

7. Opozycja kciuka i dysocjacja palców

8. Manipulacja

9. Rozwój grafomotoryki

Zapraszamy do fotorelacji. Jeżyki  Krasnoludki...

13 czerwca w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 12 w Rzeszowie po raz pierwszy po długiej przerwie Szaraczki mogły się spotkać się w gronie Rodziców.

Zapraszamy do relacji zdjęciowej oraz filmu.

Część Pierwsza

Część Druga

 

14 czerwca z Rodzicami spotkała się grupa Krasnoludków

Realcja zdjęciowa

21 czerwca ze swoimi Rodzicami spotkały się Jeżyki.  

Relacja zdjęciowa...

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom następujących konkursów:

1. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpieczny przedszkolak w sieci” – Wiktoria Koźmic I MIEJSCE - Sabina Płoch, Anna Korus

bezpieczny

2. Konkurs Plastyczny „Leśni mieszkańcy oczami dziecka”:

- Antoni Gaweł III MIEJSCE –Anna Korus, Sabina Płoch,

- Wiktoria Koźmic WYRÓŻNIENIE - Anna Korus, Sabina Płoch

lesni2 lesni1

3. Gminny konkurs literacko-plastyczny „Witajcie w Naszej Bajce – Świat Marii Kownackiej Widziany Oczami Dziecka” – Aleksandra Rączy WYRÓŻNIENIE –Sabina Płoch, Małgorzata Zięba

witajcie

ALEKSANDRA RĄCZY WYRÓŻNIENIE

 

Dnia 10.06.2022 nasze przedszkole odwiedził teatrzyk Zielony Melonik z przedstawieniem pt: "Zabawy trudne sprawy". Główna bohaterka przedstawienia Michasia miała w domu dużo zabawek, ale była nieszczęśliwa ponieważ brakowało jej przyjaciół. Na podwórku Michasia spotkała koleżankę Kasię. Dziewczynki bawią się razem w domu, jednak zabawa szybko się skończyła kłótnią. Przedszkolaki dowiedziały się, że każdy nowy dzień to szansa nowa, by coś zmienić w swoim postępowaniu. Jednak żeby coś zmienić to trzeba próbować. Czasami zdarza nam się pokłócić, ale wtedy trzeba starać się wszystko naprawić. Dzieci zrozumiały też co to jest kompromis. Wszyscy uczestnicy zabawy powinny być zadowoleni. Na koniec przedstawienia dzieci zaśpiewały piosenkę o przyjaźni:
"Przyjaźń to jest wielka sztuka,
trzeba znaleźć na to pomysł,
czasem mówić, czasem milczeć
i iść na kompromis".
 
Przedszkolaki z naszego przedszkola brały udział w Jubileuszowym X Miedzynarodowym Konkursie Plastycznym pt: "Wesołego Alleluja". Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Woli Zgłobieńskiej. Patronem honorowym konkurs objęli Podkarpacki Kurator Oświaty, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Starosta Rzeszowski, Burmistrz Boguchwały, Prezes Banku Spółdzielczego w Niechobrzu, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Boguchwale. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała Klaudia Czajewska uczęszczająca do 2 grupy przedszkolnej. /G. Bieniek, M. Lis
 wesolego alleluja2 wesolego alleluja1
Gratulujemy Hannie Morąg zajęcia I Miejsca oraz Nikodemowi Szalacha zdobycia III Miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. Biało-czerwone święta majowe zorganizowanym przez Zespół Szkół w Malawie. / Sabina Płoch, Anna Korus, Małgorzata Zięba
biale czerwone swieta majowe hanna
 
biale czerwone swieta majowe nikodem
Nikodem Szalacha III Miejsce1  Hanna Morag I MIEJSCE
 Gratulujemy I Miejsca Adrianowi Krowiakowi oraz III Miejsca Mateuszowi Pęckowi, który wziął udział w XII Gminno-Parafialnym Konkursie ph. "Święty Jan Paweł II - Patron Rodziny" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Rudnej Małej. /M. Zięba, M. Lis
mati papiez2
mati papiez3mati papiez1
adii papiez1